تبلیغات
امیرحسین مرجانی - جومونگ راهب یهودی
امیرحسین مرجانی
جانم فدای رهبرم
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من


جومونگی که همچون موسی(ع) در خانه فرعون(امپراطور) رشد و نمو می کند ، بر علیه وی می شورَد و در نهایت مردم آواره را با گذراندن از رودخانه ای پهناور (گذر موسی از رود نیل)به سرزمین خالی از سکنه ! پدرانشان یعنی چوسان قدیم (ارض موعود ) وارد می کند.

چو سان در ذهن ، عبارت(جوسان)  "
jew sun"یعنی خورشید یهود را متبادر می سازد و ماجرا آنجا شگفت آور می شود که خورشید در تورات نماد ارض موعود یا سرزمین مادری باشد. 

چوسان که ارض موعود شد ،  منجی این قوم – جومونگ- نیز راهبی یهودی می شود.=
jew Monk) راهب یهودی ( و پایه های ابتدایی  امپراطوری  خود را در "جولبن" (جو + لبن )می گذارد . در اکثر واژه های کلیدی این افسانه کره ای "جو" و یا چیزی شبیه آن ، که  دقیقا با همین تلفظ در زبان لاتین یهودی معنی می دهد، استفاده شده است.

شایان ذکر است لازم نیست دقیقا إملاء این لغات صحیح باشد چراکه در عمل هم ممکن نیست، بلکه نویسندگان این افسانه کوشیده اند از اسامی و یا کلماتی بهره ببرند که حداکثر ممکن با اسامی و مفاهیم یهود شباهت داشته و تلفظ مشابه آنها ـ نه الزاما املاءـ اهداف صهیونیستی عناصر پشت پرده این مجموعه را در ذهن بینندگان نهادینه کند. 

جالب اینکه  بیشتر این عبارات اسامی خاص هستند تا در صورت ترجمه و دوبله به زبانهای دیگر تغییری نیابند.  
البته آنچه ذکر شد سوای موارد متعدد نمادگرایی تصویری- صهیونیستی این سریال است .

جا که اولین بار با نقشه چوسان قدیم که بر روی پوست ترسیم شده  مواجه می شوید فقط کافی است نقشه فرضی أرض

موعود صهیونیست ها(نیل تا فرات) را قبلا دیده باشید تا از این شباهت بی اندازه به شگفت آیید . در پس زمینه سکانس های مختلف این سریال ستاره شش گوش و یا تصاویر متعدد پرچم هایی با نقش خورشید که نماد ارض موعود صهیونیست ها است  مواجه می شوید .


به جهت اینکه صهیونیست ها، هالیوود را از دست دادند، به آسیای شرقی و جنوب شرقی روی آوردند. سه سریال تولید کردند، جواهری در قصر، امپراطور دریا، تاجرپوسان. وقتی مردم به این سریال های کره ای علاقه مند شدند، سریالی به ما فروختند، به نام افسانه جومونگ. کسی در این سریال می آید، یک سرزمین تاسیس می کند و بعد عده ای آواره را جمع می کند. برای آواره هایی که به این سرزمین می آیند، شهرک سازی می کند. هر شهری را که تصرف می کند، اسم آن را عوض می کند. مثل خیلی از شهرهایی که اسم آن ها را ازغلان و تل آویو گذاشتند.

 

گوگوریو یا اسراییل  جومونگ کره ای یا ماشیح یهودی

چند روز پیش وقتی فیلم دیدار مقام معظم رهبری با شعرا رو می دیدم، آقا در خلال صحبت هاشون نکته ای رو هم درباره ی جومونگ ذکر کردند:

«دیگران با کارهایی که بعضا هنرمندانه انجام می دهند، یک [سری] باطل هایی را تبلیغ می کنند.  شگفت اینکه ما همون باطل ها رو باور می کنیم. همین سریال کره ای که دارد پخش می شود، همه این سریال را می بینند، یک تاریخ سازی واقعی است. از این قبیل اگر در شاهنامه بگردیم، حدود 10 تا 15 تا از این داستان ها پیدا می کنیمولی کار هنرمندانه است، وقتی هنرمندانه کار می کند پاداشش همین است

پاراگراف بالا سعی دارد تا از جومونگ به عنوان یک سریال تمجید کند، زیرا اول کار هنرمندانه است، دوماً کار سرگرمی آفرین است. اما در این میان کلمه باطل، جلب توجه می کند. این لفظ ما را بر آن داشت که درباره ی آن جست و جو کنیم.

اتفاقاً هفته پیش یک کلیپ از محمود کریمی دیدم. کلیپ به نام فتنه جومونگ بود که به نقد سریال پرداخته و شباهت این داستان رو با یه داستان معروف بیان می کند.

«موضوعی پیرامون سریال جومونگ مطرح است، حتما این سریال رو دنبال کنید. به جهت اینکه صهیونیست ها، هالیوود را از دست دادند، به آسیای شرقی و جنوب شرقی روی آوردند. سه سریال تولید کردند، جواهری در قصر، امپراطور دریا، تاجرپوسان. وقتی مردم به این سریال های کره ای علاقه مند شدند، سریالی به ما فروختند، به نام افسانه جومونگ. کسی در این سریال می آید، یک سرزمین تاسیس می کند و بعد عده ای آواره را جمع می کند. برای آواره هایی که به این سرزمین می آیند، شهرک سازی می کند. هر شهری را که تصرف می کند، اسم آن را عوض می کند. مثل خیلی از شهرهایی که اسم آن ها را ازغلان و تل آویو گذاشتند. نقشه قدیم کشور خود را پیدا کرده و قائل به این هستند که ما ساکنان اولیه این سرزمین بوده ایممثل عده ای که همین الآن می گویند ما اولین ساکنان اینجا بوده ایم. مثل بعضی ها که می گویند از نیل تا فرات. می گردند گنجینه های قدیمی خود را مثل کمان دامول پیدا می کنند. بعداً زره را پیدا می کنند، آینه پیدا می کنند که پشت آن چیزهایی مثل عبری نوشته بوده. مثل اینها که دارند دنبال هیکل سلیمان می گردند، که بگویند این سرزمین مال ما بوده. جالب اینجاست ک فیلم را کاملا اسلامی می سازند که توش صحنه ای ندارد. فقط یه موضوع دارد و اون نوشیدنی خاص خوردنشون هست که هم  میونش چیزی نمی گن که بشه از توش چیزی درآورد که به ماجرای فیلم لطمه بزنه. دست آخر وقتی همه ی سرزمین ها را فتح می کنند، دائماً میگن ما قوم برگزیده ایم. خون میریزن تا به هدفشون برسند. پولدارتر از همه هستند و شکست ناپذیرند و اسلحه های پیشرفته مال اینهاست.

اگه داستان فیلم رو دنبال کنید و اون را بی طرفانه نگاه کنی، بعد داستان رو کنار داستان پیدایش اسرائیل بگذاری، ممکن حق رو به اسرائیل بدهی

همون طوری از متن بالا فهمیدید، داستان جومونگ تا حد زیادی به داستان پیدایش اسرائیل شباهت دارهیادم نمی ره، دیشب که سریال تموم شد، خیلی دلم گرفت. فکر کنم خیلی از شماها هم مثل من بودید، با وجود اینکه خیلی از موارد بالا رو می دونستید. همه این ها به خاطر این است که کار هنرمندانه انجام شده است. من و شما که به فرهنگ جومونگ اعتقادی نداریم، این طور جذب و شیفته آن می شویم.

به هر حال علاوه بر موارد بالا من چند مورد دیگر از این شباهت ها رو ذکر می کنم:

3. زمانی که نقشه گوگاریو به دست جومونگ می افتد، اگر یک بار نقشه ارض موعود را دیده باشی، شباهت ها را احساس می کنی.

4. جومونگ در دربار پادشاهی ستمگر رشد می کنه، اما فرزند او نیست، درست مثل حضرت موسی.

5. خداوند همیشه جومونگ را یاری می کند، معجزه می شود، امداد غیبی می رسد و... درست مثل عقاید یهودیان در مورد خودشان.

6. یک نفر پیروزی جومونگ را از قبل پیش بینی می کند و بعد کشته می شود مثل بعضی از افرادی که پیروزی یهود را پیش بینی می کنند.

7. جومونگ مردم چوسان قدیم رو از سرزمین های مختلف جمع می کند درست مثل یهودیان.

8. این سرزمین چوسان توسط خارجی ها مثل هان تسخیر شده درست مثل اعتقاد یهودیان.

9. اهالی چوسان در دیگر مناطق مورد ظلم و ستم هستند، درست مثل یهودیان در صد سال اخیر.

10. در قسمتی از سریال یک سری اهالی چوسان قدیم در راه کشته می شوند و دسته جمعی داخل گور انداخته می شوند، هم مانند قضیه هلوکاست.

11. جومونگ در این داستان حق دارد از انواع سلاح های نامتعارف برای رسیدن به هدف خود استفاده کند به عنوان مثال بمب های آتش زا، این مورد هم بسیار شبیه به حال اسراییل است.

12. بسیاری از آثار قدیمی چوسان زیر زمین  پیدا می شود، مثل اسراییل که زیر مسجد الاقصی حفاری می کند تا هیکل سلیمان را پیدا کند.

13. وجود علائم اسراییل در این سریال مثل کلاه دانای ارشد (ستاره 6 پر)

14. اسامی تشابه زیادی با کلمات انگلیسی معنا دار دارند. مثل جومونگ(Jew monk: راهب یهودی)، چوسان(Jew sun: خورشید یهود)، جولبن (Jew Lebun: لبنان یهودی)

15. علاوه براینها، تعداد راهبان معروف یهودی و کارهایشان با افراد جومونگ و وظایفشان خوانایی داردزنان تاثیر گذار در داستان موسی (ع) 8 نفرند که در داستان جومونگ هم به همین شکل است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 28 بهمن 1396
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی